پنل خورشیدی آیا توانایی تامین انرژی مصرفی یک خانه را دارد؟

شما می توانید کل خانه خود را با انرژی پنل خورشیدی اداره کنید. خیلی پیچیده و پرهزینه نیست. ابتدا باید میزان برق مورد نیاز خانه را برآورد کنید. پس از آن، می توانید یک سیستم خورشیدی کامل بخرید تا کل خانه را با انرژی خورشیدی اداره کنید.

برای موفقیت در پروژه باید از تکنیک های صرفه جویی در انرژی پیروی کنید. متداول ترین فرآیند برای اداره کل خانه با انرژی خورشیدی، استفاده از یک باتری قدرتمند برای پشتیبان گیری انرژی است.

Powerwall یا سایر سیستم های ذخیره انرژی می توانند انرژی خورشیدی را در طول روز ذخیره و انرژی مورد نیاز خانه را در شب و روزهای ابری تامین کنند. این موضوع می تواند به شما در ایجاد یک سیستم برق خارج از شبکه برای همه لوازم خانگی و سایر دستگاه ها مانند استخر، بخاری و غیره کمک کند.

به طور متوسط چقدر برق در یک خانه مورد نیاز است؟

امروزه لوازم خانگی جزء اجتناب ناپذیر زندگی و خانه ما هستند. خانه های مدرن دارای چندین دستگاه برقی هستند. با استفاده از برق، فرد می تواند به راحتی همه لوازم خانگی را اداره کند و از نعمت انرژی الکتریکی برخوردار شود؛ اما باید قبل از استفاده از پنل خورشیدی میزان مصرف برق یک خانه معمولی را برآورده کنید.

میزان برق مورد نیاز برای اداره خانه بستگی به تعداد وسایل برقی، زمان کارکرد، دما و غیره دارد. به طور مشابه، مصرف برق در موارد مختلف متفاوت است. به عنوان مثال، اگر اندازه خانه بزرگ باشد و افراد بیشتری برای زندگی در آن حضور داشته باشند، مصرف برق بالا خواهد بود.

با این حال، خانه با توجه به دسته و نوع لوازم خانگی به انرژی الکتریکی بیشتری نیاز دارد. همچنین به زمان اجرا و استفاده از عادت ها متکی است. اگر دارای استخر، کولر، بخاری، آبگرم یا سایر وسایل پر مصرف انرژی باشد، خانه مقدار کمی انرژی اضافی مصرف خواهد کرد.

اگر یک پیش نویس در مورد مصرف انرژی خانه تهیه کنیم، درک آن برای ما آسان تر خواهد بود. برای مثال، یک لامپ ۱۰۰ واتی در عرض ۱۰ ساعت ۱ کیلووات برق مصرف می کند. به همین ترتیب برای راه اندازی یک اجاق برقی به مدت ۱ ساعت به ۲ کیلو وات ساعت نیاز است و ۰.۷۰ کیلو وات ساعت برای کارکردن یک ظرف قابلمه به مدت ۷ ساعت مورد نیاز است.

مصرف یک یخچال نیز متناسب با ابعاد آن حدود ۴۰۰ الی ۱۰۰۰ کیلووات در ساعت است. علاوه بر این، یک رایانه رومیزی از ۶۰ تا ۲۵۰ وات در ساعت و یک لپ تاپ از ۱۵ تا ۴۵ وات در ساعت برق استفاده می کند و ماشین لباسشویی به ازای هر بار استفاده به ۴.۵ کیلووات ساعت برق نیاز دارد.

آیا می توانم کل خانه را با انرژی پنل خورشیدی اداره کنم؟

این یک رویای بزرگ برای صاحبان خانه است که کل خانه را با انرژی خورشیدی اداره کنند؛ زیرا مقرون به صرفه است و مهمتر از آن دوستدار محیط زیست است؛ و در حال حاضر و همیشه در این دنیای مدرن مناسب است.

همچنین استفاده از پنل خورشیدی، باعث می شود در هزینه صرفه جویی شود و شما را از شرکت برق دور می کند. در نتیجه، بسیاری از مردم خواهان ایجاد یک سیستم خورشیدی خارج از شبکه برای کاهش هزینه های برق هستند.

پنل-خورشیدی-پیام-دشت-پارس1

اما آیا می توان یک خانه را به طور کامل با انرژی خورشیدی و با کمک پنل خورشیدی اداره کرد؟ تنها با خرید پنل این کار امکان پذیر نیست. به جز پنل های خورشیدی، برای پشتیبان گیری از انرژی به باتری های اضافی نیاز دارید. شما می توانید ۶۰ درصد انرژی را از صفحات خورشیدی به طور مستقیم دریافت کنید.

بنابراین، هنگامی که از یک سیستم پشتیبان انرژی استفاده کنید، می توانید یک خانه کامل با انرژی خورشیدی اداره کنید.

وقتی می خواهید انرژ الکتریکی خانه خود را به طور کامل از پنل خورشیدی بگیرید، داشتن یک باتری یک گزینه عالی است زیرا مطمئن می شوید که انرژی اضافی را برای شب ذخیره می کند. در صورت کمبود نور خورشید می توانید از این پشتیبان باتری در طول شب و روزهای ابری استفاده کنید.

بنابراین، هنگامی که باتری های اضافی برای ذخیره انرژی دارید، می توانید کل خانه را با انرژی خورشیدی اداره کنید. این موضوع باعث می شود، هزینه های برق کاهش پیدا کند و رویای شما را برای ایجاد یک سیستم برق خورشیدی خارج از شبکه برآورده کند

نکته بسیار مهم: به طور کلی، یک خانه معمولی به ۴۵۰۰ الی ۵۰۰۰ کیلووات ساعت برق در سال نیاز دارد؛ اما مصرف انرژی بستگی به تعداد لوازم و وسایل خانه دارد.

شما باید انرژی مورد نیاز لوازم خانگی خود را به همراه زمان استفاده از آن اندازه گیری کنید. شما می توانید لوازم خانگی خود را جداگانه روشن کنید تا برق مورد نیاز هر دستگاه تامین شود.

پاور وال چیست؟

فناوری خورشیدی به طور مداوم ظرفیت خود را افزایش می دهد. اکنون، می توانید یک دستگاه یا کل خانه را با کمک انرژی پنل خورشیدی اداره کنید. با این حال، باتری های قوی سیستم خورشیدی را در طول شب و حتی زمانی که نور خورشید وجود ندارد، قابل استفاده می کند. این موفقیتی غیر قابل باور در دنیای انرژی سبز است.

Powerwall یک باتری ترکیبی است که توسط تسلا برای ذخیره انرژی خورشیدی برای استفاده بیشتر تولید شده است. این باتری لیتیومی با فناوری ذخیره سازی بسیار خوب می تواند ۱۳.۵ کیلووات ساعت ظرفیت ذخیره سازی را برای ما فراهم کند. در صورت داشتن خانه با انرژی خورشیدی، می توانید از پاور وال در طول شب برای تامین برق استفاده کنید.

Tesla Powerwall می تواند ۵۰۰۰ وات برای منبع تغذیه به صورت مداوم انرژی تولید کند. هنگامی که خورشید می درخشد انرژی کافی را از پنل خورشیدی ذخیره می کند و در طول شب یا روز ابری انرژی را تأمین می کند.

اگر می خواهید کل خانه را با انرژی خورشیدی اداره کنید، Powerwall می تواند منبع تغذیه بی وقفه را برای خانه فراهم کند.

با کمک این باتری می توانید لوازم بیشتری را حتی در یک روز بارانی یا ابری روشن کنید. همچنین می تواند انرژی اضافی را ذخیره کرده و هزینه برق را کاهش دهد.

آیا خرید پنل خورشیدی ارزشمند و مقرون به صرفه است؟

پنل خورشیدی تنها به سرمایه گذاری اولیه نیاز دارد. پس از صرف این هزینه اولیه، سال ها برای شما سودآور خواهد بود.

برای سیستم خورشیدی خارج از شبکه، به باتری و لوازم جانبی اضافی برای منبع تغذیه پشتیبان احتیاج دارید. این کار کمی به بودجه شما اضافه می کند، اما ارزش خرید را دارد. با خرید پنل خورشیدی شما برای سال های طولانی از برق رایگان استفاده خواهید کرد. این سرمایه گذاری اولیه انرژی دائمی خانه شما را فراهم می کند.

هزینه نصب سیستم انرژی خورشیدی در ۲۰ سال گذشته به دلیل پیشرفت سریع فناوری بسیار کاهش یافته است. اگرچه ممکن است ارزان تر از همیشه باشد، اما هنوز چند مورد ضروری وجود دارد تا بتوانید این رویا را اداره کنید و خانه خود را تنها با انرژی خورشیدی اداره کنید.

اول، شما باید درک کنید که در ماه به طور متوسط ​​از چه میزان انرژی استفاده می کنید؛ که به طور کامل آن را توضیح دادیم.

در وهله دوم، اقلیمی که در آن اقامت دارید نیز نقش بسزایی در ساخت این رویا به واقعیت دارد.

اگر در مکانی سرد و ابری زندگی می کنید، اجرای خانه به طور کامل با انرژی پنل خورشیدی دشوارتر خواهد بود. به عنوان مثال، در حالی که در ماه های زمستان در شمال کشور زندگی می کنید، ممکن است هفته ها بدون دیدن نور مستقیم خورشید زندگی کنید. اگرچه، اگر در جنوب کشور مانند یزد یا کرمان زندگی می کنید، ممکن است هفته ها بدون داشتن روز ابری هفته ها را سپری کنید. این تفاوت در آب و هوا عامل مهمی در توانایی انتخاب انرژی خورشیدی و قطع روابط با شرکت انرژی است.

استفاده از پنل های خورشیدی ضمن تامین انرژی، از محیط زیست نیز محافظت خواهد کرد. پنل های خورشیدی هیچ گونه آلودگی ایجاد نمی کنند و طول عمر بالایی نیز دارند.

نمونه-کار5-پیام-دشت-پارس-پنل-خورشیدی

آیا نوع پنل خورشیدی روی میزان تولید انرژی تاثیر می گذارد؟

پنل خورشیدی تنوع زیادی را شامل می شود و هر کدام از آنها توانایی تولید مقدار مشخصی از انرژی الکتریکی را دارند، در ادامه به انواع پنل های خورشیدی اشاره می کنیم. شما باید متناسب با میزان بودجه و نیاز خود آنها را انتخاب کنید.

هر کدام از این پنل های خورشیدی از نظر قیمت، کیفیت و میزان تولید انرژی با یکدیگر متفاوت هستند. برای خرید بهترین نوع پنل خورشیدی و یا دریافت مشاوره می توانید با شرکت پیام دشت پارس تماس بگیرید.

اسکرول به بالا